תעלות חשמל

חשמלאי 24 שעות תל אביב

בעידן הנוכחי אי אפשר אפילו לדמיין חיים ללא חשמל, ולכן זה ברור שאם אתם רוצים לבנות בית חדש, לפתוח עסק כמו בית קפה או מסעדה, או כל דבר אחר- הרי שיהיה עליכם לחשוב גם על החשמל.

 

הקמת תעלות חשמל זה לא עניין של מה בכך, ובהחלט צריך לפנות לאיש מקצוע המתמחה בכך. ישנו צורך בציוד מקצועי ואיכותי וישנו גם הצורך גם בלא מעט ידע, ולכן אנו בד.נ חשמלאים הכנו עבורכם מסמך אשר יסביר על תעלות חשמל וכל היוצא בהם. בזכות ניסיון של 15 שנים בתחום, אנו נשמח לייעץ ולעמוד לרשותכם – חשמלאי 24/7.

 

מהן תעלות חשמל?

תעלות חשמל יכולות להיות עשויות מחומרים שונים כמו תעלות פח מחורצות, אלומיניום, פלסטיק וPVC. לכל סוג תעלות קיימים יתרונות וחסרונות וכדאי לבדוק את ההבדלים בין הסוגים בטרם נבחר את סוג התעלה אותה נרכיב.

במקרה של תעלות פלסטיק PVC אשר עשויות מחומר קשיח. תעלות אלו מגיעות בגודל קבוע אך כמובן אפשר לשחק עם נתון זה ווהפלוס הוא ההחומרים ממש קלים לעבודה איתם.במקרה של שריפה חלילה חומרים אלו מאוד שימושיים לאור העובדה שמצויידים בחומרים ללא בעירה אשר אמורים להציל את חוטי החשמל במקרה שכזה.

 

תעלות חשמל ותקשורת לרוב מגיעות בצבע בז' או לבן, אבל תוכלו לצבוע אותן בקלות.

 

איך עובדות תעלות חשמל?

חשמל זורם אל הצרכנים מלוח החשמל באמצעות כבלים. את הכבלים צריך לפרוש כך שיהיו מעוגנים היטב למקום שלהם, לא יופעלו עליהם לחצים, הם לא יחשפו

תעלות חשמל משמשות להוביל כבלים של חשמל ליעדם. כאשר מדובר בכבל בודד או כמה גידים המושחלים יחד מנקודה אחת לאחרת בתוך הקיר, ניתן לוותר על תעלת החשמל ולהעביר את הכבל בתוך צינור שרשורי מתאים.

ניתן לחלק את תעלות החשמל לשני סוגים: הסוג הראשון הוא תעלות עשויות פח והשני תעלות PVC.

 

סוגי כבלים שונים

כבל החשמל אמור להתאים לעומס שהוא עומד להעביר ויש לכך חשיבות לא קטנה. אחד הדברים שחשמלאי מוסמך אחראיים עליהם הוא בחירת העובי של הכבל הנדרש. ישנם כבלים בהם שלושה גידים, כחול, חום וצהוב/ירוק.

יש גם כבלים עם חמישה גידים כמו כבל תלת פאזי אשר בו, בנוסף בנושא חיבור חוטי חשמל נכון – לחוט הכחול וחוט ההארקה אשר בדר"כ יהיה בצבע צהוב/ירוק, שלושת הפאזות למעשה. יש גם כבלים עם ארבע חוטים בתוכם, חום, כחול, צהוב ,ירוק וסגול- אשר לרוב משמשים למיתוב ופרסום שלטי חוצות וכו'.

 

תעלות פח

לרוב יהיה שימוש בכלים מסוג זה עבור תשתיות אינטרנט טלוויזיה ואמצעי תקשורת אחרים, ויכולים להיות גם כבלים אחרים.בשנים החאורונות נהיה דגש רציני כמה שיותר להסליק את חוטי החשמל והתשתיות כך שהקיר ישאר יפה ונקי.

 

מטרות תעלות הפח:

תעלות פח למעשה מהוות מענה למגוון רחב של צרכים בבית החל מתחומי שיפוצי הבניין, חיווט החשמל והמיזוג אוויר. בתחום הבניין מדובר בתעלות הולכה של צנרת מסוגים שונים. בתוך התעלות ניתן להעביר חוטי חשמל וכך תוחמת את סביבת החוטים כך שלא נשארים חשופים למגע של אדם.

 

איך בוחרים יצרן תעלות חשמל?

זכרו שתעלות אלו אמורות להישאר המון שנים באותו מקום ולהחליפן זה לא תהליך פשוט לכן כדאי להשקיע בחומרים טובים ואיכותיים למען העתיד. חשוב לוודא שהיצרן יהיה כזה שעומד בכל התקנים הדרושים ולא מתפשר עליהם.

 

בטיחות מעל הכל

אביזרים כגון כבלים, תעלות PVC, תעלות פח, וכל השאר עשויים מחומרים שונים לכן טרם קבלת החלטה חשוב להתחשב בכלל המשתנים ולהתאים את המוצר הטוב ביותר לשימוש העתידי.

אנו ב-ד.נ חשמלאים מציעים מגוון רחב של שירותים, החל מתיקון תקלות חשמל קטנות בבית ועד לבניית תשתיות מורכבות בבית ובבתי עסק. חברתנו מבצעת את כל סוגי עבודות החשמל החל מהחלפה והתקנה של שקעי חשמל, התקנת שקעי תלת פאזי, החלפת ארון חשמל ועוד.

אנו יותר מנשמח לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לשדרג את הבית שלכם בצורה הנוחה והמשתלמת ביותר.

להצעת מחיר צרו קשר

מאמרים מקצועיים נוספים